attribution=setup_tool page_id="1929378090723498" theme_color="#ff5ca1" logged_in_greeting="Krásný den! Kdybyste chtěli pomoci s výběrem, tak mi napište. Vaše Petra Vipeta" logged_out_greeting="Krásný den! Kdybyste chtěli pomoci s výběrem, tak mi napište. Vaše Petra Vipeta">

neděle 30. prosince 2018

ALBUM | Pro miminko jedině Cute & Co.


Raději tvořím menší a ne příliš časově náročné projekty. Občas je ale třeba vyjít ze své komfortní zóny a potrénovat si svůj um na nějakém složitějším projektu. Přesně tak to bylo s kolekcí  Cute & Co. Půl roku jsem se jí jen tak kochala, než jsem se do ní odvážila střihnout. A střihla jsem rovnou na miminkovské album. Asi tušíte, že bude mít prošívané desky… ale co je uvnitř? Fotky a video už na vás čekají v dnešním článku!


Přiznám se, že když jsem album dokončila, přišla velká úleva. Vytvořit ho trvalo celkem 20 hodin a pracovala jsem na něm týden po večerech. Technika, kterou jsem použila, by se dala nazvat ruský scrapbooking. Naučila jsem se ji od ruské scrapbookerky Leyly Lee z jejích YouTube videí. V Rusku a na Ukrajině jsou tato alba velmi oblíbená a děvčata tvoří jednu krásu za druhou, až zůstává rozum stát.

Pro album jsem zvolila velkorysou velikost 25x20 cm. Díky tomu se do něj pohodlně vejdou fotky o rozměru 10x15 a ještě zbyde prostor na 7,5x10 cm. Celkem je v albu místo na minimálně 80 fotek.

Desky jsou z tvrdého kartonu, potažené látkou a bohatě prošívané. Vnitřní listy jsou také z tvrdého kartonu a polepené scrapbookovými papíry. Ty jsou pak dotvořené různými schovávačkami na fotky, výseky, chipboardy, PL kartičkami a kovovými komponenty. Celkem je v albu 14 takových stran.

Schovávačky se zavírají buď "pacičkou" na scrapbookový hřebíček, anebo omotáním provázku kolem hřebíčku. Některé jsou nalepené na scrapbookovém papíru a jiné mají odklápěcí část schovanou pod ním. Vše jsem lepila Herkulem a na drobné věci, které by se mohly dostat do kontaktu s fotkou, jsem použila Glossy Accents.

Album je koncipované pro první rok miminka: stránka čekáme miminko, strany pro prvních dvanáct měsíců a stránka moje rodina. Kolekce je natolik univerzální, že jsem si troufla ho udělat unisex. Ta růžová mi v něm pro chlapečky vůbec nevadí. Abyste rozuměly, album zatím nemá svého malého majitele či majitelku. Vlastně jsem se zatím nerozhodla, jestli si ho nenechám :-D

A ještě listování albem ve videu:

Znáte ruský scrapbooking? A už jste ho vyzkoušeli? Dejte mi vědět do komentářů ;-)

4 komentáře:

 1. Hrozně tyhle alba obdivuji a chtěla bych je umět! 😍😍😍 je nadherné!

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý den. Mohla bych od vás to nějak koupit? Děkuji za odpověď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, toto album mám ještě skladem. Ozvěte se mi na mail paperie@vipeta.cz. Na další alba můžete kouknout na www.vipetapaperie.cz

   Smazat

Děkuji za komentář :)